Haddonfield Invitational
May 16, 2001

BOYS

100: 1, Dwight Coney, Collingswood, 11.0. 2, Brandon Bourgeois, Woodbury, 11.1. 3, Matt Haddix, Haddon Heights, 11.2.

200: 1, Dwight Coney, Collingswood, 23.0. 2, Matt Haddix, Haddon Heights, 23.5. 3, Ken Parker, Sterling, 23.8.

400: 1, Phil Shodder, Haddon Township, 51.6. 2, Aaron Martin, Woodbury, 53.1. 3, Tom Morley, Haddon Township, 53.2.

800: 1, Jared Dawson, Haddon Heights, 2:01.3. 2, Skip Stiles, Haddonfield, 2:01.4. 3, Shane Norris, Collingswood, 2:02.3.

1,600: 1, John Bernetich, Haddonfield, 4:31.8. 2, Breton Bennette, Haddonfield, 4:33.0. 3, Robert Johnson, Audubon, 4:35.4.

3,200: 1, Chris Platt, Haddonfield, 9:26.8. 2, Tim Vitez, Haddonfield, 10:13.3. 3, Joe Whylings, Audubon, 10:16.8.

4x400 relay: 1, West Deptford (Chris Dalsey, Eric Dalton, Randy Thomas, Chris Cooper), 3:35.3. 2, Haddonfield, 3:37.6. 3, Collingswood, 3:39.0.

Shot put: 1, Tom Curl, Paulsboro, 49-111/2. 2, Zahir Crize, Paulsboro, 47-7. 3, Desmond Simons, Woodbury, 47-01/4.

Discus: 1, Omar Wiliyyuddin, Sterling, 152-5. 2, Mario LiVecchi, Haddon Township, 152-4. 3, Bob Baumgarten, Audubon, 135-5.

Javelin: 1, Chris Way, West Deptford, 162-0. 2, James Kushwara, Haddon Township, 161-10. 3, James Toogood, Haddon Township, 160-7.

High jump: 1, Kevin Leary, Collingswood, 6-6. 2, Eric Wyzykowski, West Deptford, 6-4. 3, Tim Garvin, Haddon Heights, 6-2.

Long jump: 1, Ken Parker, Sterling, 20-43/4. 2, James Smith, Haddon Heights, 19-73/4. 3, Vince Toscanlo, Sterling, 19-11/2.

GIRLS

100: 1, Ebony Bailey, Collingswood, 12.7. 2, Sharea Pollitt, Haddon Heights, 12.8. 3, Marcia Pratt, Collingswood, 12.8.

200: 1, Ebony Bailey, Collingswood, 27.9. 2, Marcia Pratt, Collingswood, 27.9. 3, Sharea Pollitt, Haddon Heights, 27.9.

400: 1, Kathleen Powell, Audubon, 59.9. 2, Lauren Richman, West Deptford, 1:01.2. 3, Joni Evers, Collingswood, 1:02.0.

800: 1, Holly Cosnett, Haddonfield, 2:23.6. 2, Shannon Troutman, Collingswood, 2:25.4. 3, Alisha Davy, Haddon Township, 2:27.1.

1,600: 1, Erin Donohue, Haddonfield, 4:50.7. 2, Katie Schultes, West Deptford, 5:32.5. 3, Darrah Lindsley, Audubon, 5:35.6.

3,200: 1, Katie Schultes, West Deptford, 12:56.6. 2, Sandra Moro, Haddon Township, 13:00.9. 3, Sandra Kuserk, West Deptford, 13:04.9

High hurdles: 1, Tisifenee Taylor, Woodbury, 16.0. 2, Diana Marucci, Paulsboro, 16.5. 3, Meridith McDonald, Haddonfield, 17.2.

Intermediate hurdles: 1, Emily Dalton, West Deptford, 1:07.9. 2, Diana Marucci, Paulsboro, 1:09.0. 3, Bridget Barnes, Haddonfield, 1:10.1.

4x400 relay: 1, Haddonfield (Holly Cosnett, Bridget Barnes, Julie Sobolewski, Erin Donohue), 4:06.2. 2, West Deptford, 4:10.9. 3, Audubon, 4:23.3.

Shot put: 1, Kara Redman, Paulsboro, 37-0. 2, Connie LaBauff, Haddon Township, 36-21/2. 3, Megan McWain, West Deptford, 31-6.

Discus: 1, Kara Redman, Paulsboro, 94-3. 2, Maril Mullen, West Deptford, 93-1. 3, Jess Savadel, Haddon Heights, 92-8.

Javelin: 1, Erin Donohue, Haddonfield, 127-9. 2, Baichid Marques, Haddonfield, 110-6. 3, Christina Chink, West Deptford, 104-9.

High jump: 1, Diana Marucci, Paulsboro, 5-2. 2, Meredith McDonald, Haddonfield, 4-10. 3, Tracy Gray, Haddonfield, 4-8.

Long jump: 1, Tisifenee Taylor, Woodbury, 16-83/4. 2, Diana Marucci, Paulsboro, 15-3. 3, Monique Green, Woodbury, 14-111/4.